Często dostaję od Was pytania, czy opłaca się robić sesję ślubną plenerową już po ślubie? I o ile jestem ogromnym zwolennikiem sesji plenerowej w dniu ślubu, bo emocji z tego dnia już nie powtórzycie, o tyle też podpisuję się obydwiema rękoma, że sesja ślubna po całej uroczystości to piękne dopełnienie wszystkich Waszych wspomnień!

Problem pojawia się najczęściej z miejscem takiej sesji… Przychodzę, więc do Was z listą miejsc, które pięknie prezentują się w plenerowych kadrach.

sesja ślubna

1. Plener ślubny w miejscach bliskich Waszemu sercu.

Jeśli macie miejsca, które mają dla Was sentyment, wielkie znaczenie lub są wspomnieniem z dzieciństwa – koniecznie mnie tam zabierzcie! Rodzinny sad, po którym biegaliście jako małe brzdące lub do którego chodziliście na pierwsze randki, piękny stary ogród Waszych dziadków, a może leśna polana ze starym domkiem na drzewie, hmm? Pójdę tam z Wami i przywołamy echo wspomnień i wzruszeń! 

sesja ślubna w sadzie

2. Sesja ślubna przy zabytkowych zamkach i pałacach

Miejsca te od zawsze są propozycją par młodych na ślubny plener. Pięknie prezentują się o każdej porze roku. Wiosną kiedy przyroda budzi się do życia, latem kiedy słońce króluje wysoko na niebie, jesienią kiedy złote liście tworzą piękne pejzaże i zimną kiedy wszystko skrywa biały puch. Spektakularnie przy takiej sesji prezentuje się Zamek w Mosznej i jego królewskie otoczenie! Sami zobaczcie – mosznazamek.pl

Sesja ślubna w pałacu

3. Plener ślubny w Górach

Rzućmy wszystko i pojedźmy w Bieszczady! Obiecuję, że będzie pięknie! W Bieszczadach zakochałem się od razu po pierwszej sesji, jaką tam stworzyłem. Jeśli jesteście miłośnikami gór i na górskich szlakach spędziliście masę czasu – powiedzcie tylko, gdzie i kiedy! Ubieram trekkingowe buty i dzielnie maszeruję z Wami, poznając miejsca, w których jeszcze nie byłem.

sesja ślubna w górach

4. Zdjęcia ślubne nad Morzem

Polskie morze skrywa tak urokliwe zakątki, że warto skorzystać z tych możliwości! Przepięknie prezentują się sesje na plaży o zachodzie słońca czy wchody słońca na tle gdyńskiego klifu na plaży w Orłowie.

sesja ślubna nad morzem

5. Plener poślubny nad Jeziorem

Były góry, było morze to czas na… Mazury i ich przepiękne jeziora, lasy i łąki!
Jeżeli marzy się Wam jednak klimat jak z Karaibów czy Seszeli – musimy odwiedzić Jezioro Lazurowe! Jedyny minus – nie wykąpiemy się w nim. Będziemy trzymać się z dala od brzegu, ale wystarczająco bezpiecznie by stworzyć cudne zdjęcia.

sesja ślubna nad jeziorem

6. Sesja ślubna w Mieście

Każde miasto ma swoje urokliwe i oryginalne zakątki, które warto odwiedzić! A może po prostu marzycie o sesji w „miejskiej dżungli”? Wszystko zależy, jaki efekt chcecie uzyskać! Żyrardów, w którym mieszkam, oferuje klimat czerwonej cegły i wnętrza nieczynnych już zakładów lniarskich! Filmowy efekt murowany!

sesja ślubna w mieście

7. Sesja ślubna w szklarni lub w innym opuszczonym obiekcie

Opuszczona szklarnia brzmi jak miejsce z horroru a tak naprawdę to nieoczywiste miejsce z duszą, klimatem i potencjałem do sesji! Sama szklarnia znajduje się w miejscowości Leokadiów, 16 km za Puławami w kierunku Radomia. Matka natura po raz kolejny udowadnia, jak piękne scenerie do zdjęć potrafi tworzyć. Tutaj wymalowała obraz dzikiego ogrodu. Rdzawa konstrukcja jest dopełnieniem dla wspaniałej zieleni w różnych odcieniach. Romans światła i szkła zapiera dech w piersiach.

sesja ślubna w szklarni

8. Sesja ślubna za granicą

Taka sesja to gwarancja wyjątkowości! Nie wszyscy Wasi znajomi będą mogli w swoim albumie pokazać zdjęcia ślubne z Paryża czy Rzymu. To także wspaniała przygoda, którą na pewno zapamiętamy na długo… Rezerwując odpowiednio wcześnie bilety tanich linii lotniczych, można zabukować loty w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto rozważyć tę opcję…

Propozycje kierunków: Teneryfa, Paryż, Norwegia, Wenecja, Florencja, Rzym, Praga, Londyn, Barcelona, Moskwa, Santorini, Cypr, Malta, Sycylia, Indonezja, Bali, Afryka, Mauritius i wiele innych 🙂

sesja ślubna teneryfa

9. Stylizowana sesja ślubna

Sesja ślubna może mieć też bardzo określony charakter, wyraźnie wpisujący się w tło otoczenia! Co powiecie o sesji w klimacie artystycznej bohemy na tle wozu cygańskiego, w pięknym ogrodzie Osady Młyńskiej? Propozycja dla par lubiących zapach letnich kwiatów, drewna i śpiew ptaków…

stylizowana sesja ślubna